<
 

Tipy na výlet

 

ZOO FARMA SOBĚHRDY (farma )

 • (Rataje nad Sázavou ev.č. 86 – Zoo park Soběhrdy – 28,3km – 30min trasa automobilem)
 • (Rataje nad Sázavou ev.č. 86 – Zoo park Soběhrdy – 32,2km –2:41hod trasa na kole)

Park vznikl v roce 2015 a skládá se z venkovní a vnitřní části. Naleznete zde nejen na 60 druhů zvířat chovaných na farmách celého světa, ale i řadu dětských hřišť s tobogány nebo klouzačkami. K vidění jsou velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a další. Za doprovodu ošetřovatele si vaše děti mohou zvířata nakrmit a pohladit. Rozlehlý areál můžete prozkoumat pomocí farma kárek, k relaxaci zase využít houpací sítě u rybníka nebo si opéct buřta u ohniště. Nechybí zábavné programy pro nejmenší.

GPS: 49.8238328N, 14.7415858E

Otevírací doba:
So-Ne od 10:00-18:00

 

Naleznete zde:

 • Výběh nejmenších zvířat na světě
  Uvidíte zde nejmenší krávy, ovce a kozy tak, jak je vytvořila sama příroda. Tato plemena nebyla nijak geneticky nakřížena, ale v průběhu staletí se přirozeně vyvinula tak, aby se přizpůsobila okolnímu prostředí.
   
 • Speciální chovy zvířat na nošení břemen
  Seznámíte se zde se zvířaty, které se ve světě používají pro práci, jako jsou velbloudi, osli, jakové atd.
   
 • Vodní jezírka
  Nejeden návštěvník ocení možnost podívat se na to, jak se koupou buvoli nebo kapybary… Spatříte i desítky různých vodních ptáků z celého světa.
   
 • Zábavné programy pro ty nejmenší
  Děti se zde dozví, jak se dojí kozy, jak se krmí kuřata, jak se čistí výběhy pro poníky a osobně poznají, jak se pečuje o zvířata obecně. Navíc děti se všech těchto aktivit můžou za asistence ošetřovatelů samy zúčastnit.
   
 • Dětské hřiště
  Pro děti jsou připraveny trampolíny, klouzačky, dětské traktůrky, bagříky, procházky se zvířátky, vyhlídková věž, z které můžou pozorovat klokany a mnohem více.
   
 • Možnost využití farma kárek
  Areál je skutečně rozlehlý, takže pokud vás budou bolet nohy, můžete se po různých stanicích nechat svést kárkami.
   
 • Nudit se ve Farmaparku nebudou ani dospělí
  Jeden z hlavních cílů Farmaparku je, aby rodiče vzali své děti na čerstvý vzduch a ukázali jim, jak se kdysi žilo bez moderních technologií, jen v souladu s přírodou. Během dne se můžete stavit o ohniště, opéct si buřty, udělat si piknik v trávě, posedět v houpacích sítích u rybníka, procházet se v okouzlujícím prostředí. Odpočinout si lze i na plovoucích molech nebo na opalovacích loukách.
   
 • Pokud dostanete hlad
  Jednu část areálu tvoří i občerstvovací stanice. Doporučujeme dát si obrovskou palačinku nebo speciality z grilu, vynikající jsou klobásky nebo steaky. Najdete tu i různá zábavná stanoviště jako je Hranolkoviště, kde si děti můžou stavět věže z hranolek, zatímco vy si budete užívat odpolední siesty. Farmapark zve k návštěvě rodiče s dětmi, přátele, milovníky zvířat, prostě všechny, kteří potřebují nabrat síly a chtějí si na chvilku odpočinout v přírodě od náročného městského života. Otevřeno je denně a to po celý rok. Prosíme vaše domácí mazlíčky nechte doma, z veterinárních důvodů je vstup jiných zvířat zakázán.

www.farmapark.eu

 
 
 

kompletní fotogalerie